تبلیغات
مصطفی - کلیپ منتشره از توله ببر در مشهد صحت داشت

کلیپ منتشره از توله ببر در مشهد صحت داشت

سه شنبه 11 آبان 1395 07:18 ب.ظ

 

کلیپ منتشره از توله ببر در مشهد صحت داشت

 • کلیپ منتشره از توله ببر در مشهد صحت داشت

  مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از شناسایی متهم احتمالی نگهداری توله ببر بنگال در مشهد خبر داد.

  به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، حمید صالحی اظهار کرد: در پی انتشار کلیپ تردد یک قلاده توله ببر بنگال در خیابان‌های شهرستان مشهد با پیگیری‌های لازم و همراهی سازمان‌های مردم‌نهاد زیست محیطی و دوستداران حیات وحش، محل دقیق فیلم‌برداری و علت این رخداد نامتعارف مشخص شد.

  وی با بیان اینکه کلیپ منتشره در خیابان امامت مشهد صحت داشت، گفت: شخصی که با این صحنه مواجه و نسبت به ضبط فیلم اقدام کرده بود به صورتی داوطلبانه اطلاعات لازم را در اختیار یگان حفاظت محیط زیست استان گذاشت و پس از آن پیگیری‌های لازم برای شناسایی متخلف مربوطه آغاز شد.

  صالحی با اشاره به نقش موثر سازمان‌های مردم‌نهاد در همراهی حفاظت محیط زیست استان، گفت: با شناسایی منزل متهم، اقدام لازم قانونی به منظور پیگیری موضوع از سوی مراجع قضایی صورت پذیرفته و در حال پیگیری است.

  وی اضافه کرد: کلیپ منتشره 6 روز قبل از انتشار ضبط شده بود، همشهریان طبیعت دوست به محض برخورد با این قبیل سوانح، موضوع را به حفاظت محیط زیست استان اطلاع دهند تا فرصت کافی برای شناسایی متخلفان احتمالی در اختیار این اداره‌کل قرار گیرد و انتشار این قبیل موارد در فضای مجازی با توجه به سرعت بالای انتقال و انتشار، صرفا فرصت لازم را در اختیار متخلفان به منظور از بین بردن مستندات جرم قرار می‌دهد.

  صالحی افزود: سامانه 1540 و خط مستقیم فرمانده یگان حفاظت محیط زیست به شماره تماس  09159055970 آماده دریافت اطلاعاتی از این دست برای برخورد با متخلفان محیط زیست استان است و بدیهی است که پس از دستگیری متخلفان اخبار به منظور اطلاع‌رسانی با قید فوریت در اختیار رسانه ها قرار می‌گیرد.

  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان همچنین موضوع شکایت محیط زیست استان از منتشرکننده این کلیپ را تکذیب کرد و گفت: توصیه ما اطلاع‌رسانی به مراجع ذیربط پیش از فرصت‌آفرینی برای متخلفان برای از بین بردن مدارک جرم بوده و بدیهی است همراهی مردم نقش به سزایی در اقدام ضربتی یگان حفاظت محیط زیست استان بوده است.


برچسب ها: کلیپ ، منتشره ، از ، توله ، ببر ، در ، مشهد ،